September 5, 2016

Historia

Początki Unikatu sięgają 1989 roku. Firma specjalizowała się wówczas w wynajmie lokali rezydencjalnych. Już wtedy Unikat uzyskał mocną pozycję wśród warszawskich agencji nieruchomości.

W połowie 1992 roku nasza firma poszerzyła działalność o wynajem powierzchni komercyjnych. W tamtym okresie pojawiły się biura o wysokim standardzie, zwłaszcza w nowych obiektach realizowanych przez inwestorów zachodnich. Boom inwestycyjny na warszawskim rynku biurowym umożliwił dynamiczny rozwój tego segmentu naszej działalności. W ciągu ośmiu lat istnienia dział ten pośredniczył w wynajmie ponad 300 tys. m kw. powierzchni komercyjnej.

W 1992 roku Unikat zajął się także pośrednictwem w kupnie i sprzedaży nieruchomości. Obecnie jest to jeden z najdynamiczniej rozwijających się działów w naszej firmie.

Wraz z pojawieniem się na warszawskim rynku firm deweloperskich, Unikat zajął się również kompleksową obsługą nowo budowanych osiedli mieszkaniowych. Istniejący od 1995 roku dział rynku pierwotnego współpracuje z deweloperami przy kolejnych etapach procesu inwestycyjnego, zajmuje się marketingiem i reklamą inwestycji oraz sprzedażą nowych mieszkań.
W 1998 roku z jego struktur wyłonił się dział kredytów, który przy współpracy z wieloma bankami udziela informacji o dostępnych kredytach mieszkaniowych i pomaga klientom przygotować odpowiednie wnioski kredytowe.

Unikat aktywnie uczestniczy w rozwoju polskiego rynku nieruchomości. Jesteśmy m. in. inicjatorami powstania Polskiej Giełdy Nieruchomości, Warszawskiego Stowarzyszenia Pośredników w Obrocie Nieruchomościami i Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości. Unikat należy do British Polish Chamber of Commerce. Wydajemy liczne publikacje poświęcone rynkowi nieruchomości. Od 1993 roku zorganizowaliśmy kilkanaście sympozjów, konferencji i targów, które odwiedziło tysiące osób zainteresowanych tematyką nieruchomości.