September 5, 2016

Działalność

Analizy rynku, Doradctwo inwestycyjne:

Prowadzimy badania marketingowe wszystkich segmentów rynku nieruchomości oraz oferujemy doradztwo dla poszczególnych projektów inwestycyjnych.
Oferujemy m.in. pomoc w pozyskiwaniu nieruchomości, analizy założeń urbanistycznych i architektonicznych projektów, konsultacje marketingowe.

Sporządzamy analizy wykonalności projektów inwestycyjnych i analizy opłacalności inwestycji. Dzięki monitoringowi i badaniom rynku ekspertyzy i oceny Unikatu oparte są na solidnej bazie empirycznej. Nasze analizy i prognozy rozwoju rynku nieruchomości są regularnie publikowane i cytowane w specjalistycznych wydawnictwach, a także w prasie, radiu i telewizji. Aktywnie uczestniczymy w przygotowaniu corocznego raportu Unikatu o rynku nieruchomości.

Doradctwo prawne 

Jesteśmy prawnikami z wieloletnią praktyką na rynku nieruchomości.

Prowadzimy sprawy z zakresu sprzedaży, wynajmu oraz zamiany mieszkań, domów i działek.

Wydajemy opinie prawne dotyczące umów o realizację inwestycji, zawieranych ze spółdzielniami mieszkaniowymi oraz firmami deweloperskimi budującymi mieszkania i domy.

Podejmujemy czynności prawne zmierzające do regulacji stanu prawnego nieruchomości, podziałów geodezyjnych i zmian kwalifikacji gruntów. Udzielamy także porad w zakresie spadków i darowizn.

Doradctwo kredytowe 

Aktywnie współpracujemy z wieloma bankami w pozyskiwaniu kapitału na inwestycje dla podmiotów indywidualnych i instytucjonalnych. Nasz dział udziela klientom informacji o dostępnych kredytach, dokonuje stosownych symulacji finansowych w oparciu o dostarczone przez banki programy kredytowe, pomaga w skompletowaniu dokumentów niezbędnych przy ubieganiu się o kredyt i w przygotowaniu wniosków kredytowych.

Obecnie współpracujemy z ośmioma bankami: Bankiem Śląskim, BISE, GE Bankiem Mieszkaniowym, Kredyt Bankiem PBI, LG Petro Bankiem, Pekao S.A. i PKO BP.

Lokale komercyjne

Pośrednictwo w wynajmie i sprzedaży powierzchni komercyjnej/biurowej, handlowej i magazynowej to jeden z głównych nurtów działalności Unikatu. Nasza firma działa na tym rynku od 1992 roku, niezmiennie zajmując na nim czołową pozycję. Unikat jest agentem marketingowym wielu warszawskich obiektów komercyjnych.

Rynek biurowy w Warszawie cechuje ogromna dynamika rozwoju.
Dla potrzeb analitycznych regularnie prowadzimy badania i inwentaryzację nowej powierzchni komercyjnej w Warszawie. Nasze doświadczenie wynikające z wieloletniej działalności na tym rynku stanowi gwarancję wysokiego poziomu usług.

Wynajem rezydencjalny

Oferujemy Państwu bogaty wybór mieszkań i domów, apartamentów i rezydencji do wynajęcia na terenie Warszawy i okolic. Naszymi stałymi partnerami są wielkie koncerny międzynarodowe i czołowe firmy polskie oraz klienci indywidualni z kraju i zagranicy.

Od 1991-2001 roku współpracowaliśmy z Departamentem Skarbu USA, świadcząc usługi dla amerykańskich doradców zatrudnionych w polskim Ministerstwie Finansów.
Na tę ofertę składa się nie tylko znalezienie nieruchomości odpowiadających potrzebom doradców, ale także administracja wynajętymi przez nich lokalami oraz pomoc w załatwieniu wielu spraw związanych z ich pracą zawodową i zamieszkiwaniem w Polsce. Nasze usługi mają zatem w tym przypadku charakter tzw. “relocation service”.
Bogate doświadczenia z zakresu wynajmu nieruchomości gwarantują Państwu wysoki poziom usług i profesjonalizmu.

Kupno- Sprzedaż

Rynek wtórny

Dysponujemy bogatą ofertą mieszkań i domów na sprzedaż.
Oferta złożona w jednym z biur Unikatu natychmiast trafia do pozostałych naszych oddziałów. Dzięki temu oszczędzają Państwo cenny czas, a jednocześnie wydatnie skracany jest okres od złożenia oferty do zawarcia transakcji. Ściśle współpracujemy z działem kredytów Unikatu, oferując aktualne informacje o dostępnych kredytach oraz pomoc w ich uzyskaniu.

Zajmujemy się także pośrednictwem w sprzedaży dużych działek, fabryk i innych obiektów przemysłowych oraz poszukujemy gruntów i załatwiamy lokalizacje pod budowę obiektów handlowych, magazynowych, przemysłowych, stacji benzynowych itp. Współpracujemy w tym zakresie z agencjami nieruchomości z całego kraju.

Rynek pierwotny

Zajmujemy się kompleksową obsługą nowo budowanych zespołów mieszkaniowych realizowanych przez deweloperów – od współpracy przy kolejnych etapach procesu inwestycyjnego poprzez marketing i reklamę do sprzedaży mieszkań, apartamentów i domów. Jest to zatem oferta typu “project management”.
Od 1996 roku nasz dział pośredniczył w sprzedaży ponad 900 mieszkań, apartamentów i domów w nowo realizowanych inwestycjach.

Gwarancją naszych sukcesów jest gruntowna wiedza pracowników, ścisła współpraca z innymi działami Unikatu oraz doświadczenie zdobyte przy obsłudze wielu projektów mieszkaniowych. Kompleksową obsługę swoich inwestycji rezydencjalnych powierzyły już nam takie firmy, jak: Asbud, Catalina Park, Darat, Globe Trade Centre, NCC, PRK -7, Sawa Development, Shiraz, Skanska.